اپلیکیشن ایدنتیکا برایِ گوشیِ نوکیا ۱۱۰۰

نوشته شده توسط رامین در ۱۹ فروردین ۱۳۹۲

یا از سری پست‌هایِ چرا گنو/لینوکس را دوست دارم! به سبکِ @jadi

شاید با دیدنِ عنوان کمی تعجب کرده باشید و یا از آن دسته‌یِ اکثریتِ دارایِ گوشی‌هایِ عجیب و هوشمندی باشید که اصلاً این خبر در نظرِتان اهمتی نداشته باشد ولی برایِ منی که سه روز در هفته را خارج از شهر سپری می‌کنم و تنها گوشی‌ای که دارم هنوز از همان مدلی ست نمایشگرِ رنگی هم ندارد، خب بالطبع کارِ بامزه‌ای ست، حداقل خودم که می‌توانم از خودم تعریف کنم 🙂
داستان از این قرار است که ظهرِ دیروز خبری در نردنیوز منتشر شد مبنی بر اینکه سایتی دارد خدماتِ پیامکِ رایگان بی‌نهایت می‌دهد، با این تفاوت که شما هرچقدر خواستید نمی‌توانید به دیگران پیام بفرستید، بلکه هرچقدر که بخواهید فقط می‌توانید پیام دریافت کنید! اواخرِ شب بود که تصمیم گرفتم از این ابزار سو استفاده کنم، فکر کردم چقدر خوب بود مثلاً به گونه‌ای آیدنتیکا را به این ابزار وصل می‌کردم تا هر یک ساعت جدیدترین دنت‌ها را برای‌ام اس‌ام‌اس کند، آدمِ مشهدی مگر به این راحتی از خیرِ چیزِ مفت می‌گذرد؟ آن هم چیزی به این جالبی.
اول باید طرزِ کارِ این سایت را می‌فهمیدم. اول از همه سایت را پینگ کردم تا آی‌پی‌اش را پیدا کنم و بعد یک اس‌ام‌اس برایِ خودم با آن فرستادم و اینجا جایی است که wireshark را باید به خدمت گرفت که الحق و الانصاف برایِ من یکی که حقِ مادری به گردن‌ام دارد.

dsfsdfsdf

و و و! این کپچرِ لعنتی دیگر کجا بود؟ لعنت به این امنیتِ احمقانه!

Screenshot from 2013-04-08 00:45:41


اتفاقی که می‌افتد این است:
شما یک صفحه دارید مانندِ:

 که در واقع هیچ‌چیزی نیست! یعنی صفحه‌ای ندارید و فقط یک اسکریپت است و یک urlrewriting
وقتی شما اس‌ام‌اس ارسال می‌کنید، یک session به شما اختصاص می‌یابد که عمرِ این Session بیشتر از نیم ساعت نیست، پس باید این را هم دستی بسازیم ولی تا قبل از پر کردنِ کپچر این Session به شما به شما اختصاص پیدا نمی‌کند، دوباره از مادر کمک می‌گیریم.

Screenshot from 2013-04-08 00:45:25

:)) سایت را با django نوشته‌اند! وقتی به صفحه‌یِ

بروید از شما یک key (که یک عبارتِ برایِ من نامعلومِ هش شده است) و value که مقدارِ کپچر است درخواست می‌شود.(خیلی وقت نگذارید، شک دارم به این راحتی بتوانید الگوریتمِ این صفحه را کشف کنید)

Screenshot from 2013-04-08 00:44:57

بعد از این شما به صفحه‌ای هدایت می‌شوید که در واقع همان چیزی است که دنبال‌اش بودیم:

خب تقریباً تمام شد! فقط یادِتان باشد که این XXXXX یک مقدارِ عددی است که به راحتی می‌توانید پیدای‌اش کنید و وقتی یک‌بار یافتید، این عدد همیشه برایِ شما ثابت است.

حالا می‌رسیم به برنامه‌یِ اصلی، خب انتخابِ من قاعدتاً پایتون است و چون هیچ برنامه‌نویسی، کدی را که بتواند بدزد و یا قرض بگیرد را از اول نمی‌نویسد، خب من هم از کدِ Gwibber استفاده کردم، که هم تمیز نوشته شده و هم به زبانِ پایتون است، فقط احتیاج به مقداری تغییر داشت تا بتواند در ترمینال به درستی کار کند، کمی حذف و یک مقدار تغییر تا از باقیِ کدها و کتابخانه‌هایِ Gwibber بی‌نیاز شود.

کد ساده است و صمیمی 🙂 هیچ نیازی به توضیح ندارد، نام کاربری و پسوردِتان را می‌دهید و می‌گویید در هر نوبت تا چند دنت خوانده شود. همین.

هم برایِ این که اس‌ام‌اسِ فارسی هم بگیریم 🙂
تا به حال پس هم Session را داریم و هم آخرین دنت‌هایِ‌مان را. فقط مانده ارسالِ دنت‌ها با سایت! لعنتی، این هر دفعه هر ۲۰ دنتِ آخر را ارسال می‌کند و هیچ چیزِ جدیدی هم ندارد!
خب پس باید فکری کرد!

حالا بهتر شد، در هر نوبت بیست دنتِ آخر را می‌خوانیم و با دفعه‌یِ پیش مقایسه می‌کنیم و فقط آ نهایی را می‌گیریم که جدیداً اضافه شده، این‌طوری شاید دیرتر جلویمان را بگیرند 😀
نگرانِ topic_id هم نباشید، به صفحه‌یِ خودتان بروید و سورسِ صفحه را نگاه کنید، مطمئن باشید زودتر از چیزی که تصور می‌کنید بیابیدش.

خب تمام شد، فقط باید رویِ سرور آپلود کنم و به crontab بگویم مثلاً هر چند ساعت این را اجرا کند، حالا من هم به صورتِ رایگان آخرین تغییراتِ آیدنتیکا را رویِ گوشی تلفن‌ام دارم :))

با تشکر از:

۲ دیدگاه برای “اپلیکیشن ایدنتیکا برایِ گوشیِ نوکیا ۱۱۰۰”

  1. vahit گفت:

    خیلی خوبه.
    میشه تنظیم کرد اگه کسی منشن کرده باشه فقط اونا رو ارسال کنه به آدم.
    حیف که وقت ندارم وگرنه حتماُ راش مینداختم برا خودم 🙂
    خسته نباشی.

دیدگاه‌تان را ارسال کنید ...